Click to rate this post!
[Total: ۱ Average: ۴]

چگونه بهترین اتصال را برای لوله ها انتخاب کنیم ؟

برای تعیین مناسب ترین مقدار سایز بست مورد نظر لوله ، بارزترین موردی که باید در نظر بگیرید اندازه لوله است.
که معمولاً با قطر لوله اندازه گیری می شود.
( NB (Nominal Bore) یا O / D (Outer Diameter) )
قطر لوله، سایز بست لوله مورد نیاز شما را تعیین می کند.
همچنین، باید در نظر بگیرید که آیا بست روی لایه ی عایق مانند فوم فنولیک یا بلوک چوبی نصب می شود؟ ، زیرا این باعث افزایش قطر بست مورد نیاز شما می شود.
در مجموعه ی ایران بست مهرگان ما طیف وسیعی از بست های لوله ی قابل تنظیم که متناسب با ۹۹٪ اندازه های شناخته شده لوله می باشد، از جمله بست های مناسب برای نصب بر روی لایه ی عایق را تولید و عرضه می کنیم. گستره سایز محصولات مااز، ۱۲ میلی متر کوچکترین قطعه، تا ۱۵۲۴ میلی متر بزرگترین قطعه، می باشد.
حتی اگر لوله شما خارج از این اندازه ها باشد ، ما می توانیم به صورت سفارشی برای شما بست مناسب آن را تولید کنیم. با ما در تماس باشید تا ببینید چگونه می توانیم به پروژه بعدی بست و ساپورت لوله شما کمک کنیم.
کدام یک از بست ها برای لوله بهترین انتخاب هستند؟
وقتی نوبت به انتخاب بهترین اتصالات لوله برای یک پروژه می رسد ، هیچ اندازه ای متناسب برای همه” وجود ندارد. در حقیقت ، انتخاب بهترین اتصال بستگی به شرایط محیطی، شیوه ی نصب منحصر به فرد و الزامات نصب دارد.
سوال اساسی اما اینجاست که در انتخاب بهترین بست لوله چه عواملی را باید مد نظر قرار داد؟
  • اولین عامل, دما

تغییرات دما می تواند باعث انبساط و انقباض لوله ها شود. اگر از نگهدارنده های صحیح بدون در نظر گرفتن حرکت لوله در اثر تغییرات دما استفاده نشود ، نصب ممکن است ناموفق باشد و به ساختمان آسیب برساند.
قبل از اینکه بتوانید بست های مناسب را برای مقابله با انبساط حرارتی انتخاب کنید ، ابتدا باید سطح انبساط حرارتی در لوله را محاسبه کنید.
  • عامل دوم, سایز لوله

اندازه لوله بر نوع بست مورد نیاز شما تأثیر می گذارد ، زیرا تمام بست ها فقط در حداقل و حداکثر قطرهای خاص در دسترس خواهند بود. به عنوان مثال ، بست های تک پیچ اغلب محدوده اندازه محدودتری دارند زیرا باید از یک طرف لولا باز شوند ، بنابراین برای لوله های کوچکتر مناسب هستند.
لوله های بزرگتر اغلب به بست های دو پیچ ، یا بست های سنگین(heavy duty) نیاز دارند که متناسب با اندازه های بزرگتر و بارهای سنگین تر ساخته می شوند.
  • شرایط محیطی,سومین عامل

محیطی که نگهدارنده لوله شما در آن نصب می شود می تواند بر انتخاب نوع آن تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، اگر نصب خارجی باشد و در معرض هوا باشد ، این نکته مهم می بایست در نظر گرفته شود که به یک نگهدارنده لوله با روکش مخصوص برای مقاومت در برابر خوردگی نیاز دارد. بسیاری از اتصالات لوله ی استاندارد ما با پوشش ویژه مقاوم در برابر خوردگی برای استفاده در فضای باز در دسترس هستند.
  • چهارم,جنس لوله

لوله ها ساخته شده از مواد مختلف هستند، که در شرایظ خاص واکنش های بسیار متفاوتی نشان خواهند داد. به عنوان مثال ، انواع مختلفی از لوله های پلاستیکی (PE ، PVC ، PA ، PP و…) وجود دارد. هر یک مقاومت دمایی متفاوتی دارند و سطح مقاومت آن در برابر مواد شیمیایی مانند روغن ، گریس ، اسید ، کلر و … ، متفاوت است. این می تواند بر نوع بست مورد استفاده تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، لوله های پلاستیکی معمولاً باید با یک بست فلزی روکش دار یا بست پلاستیکی محکم شوند، بست فلزی بدون عایق می تواند در صورت استفاده در یک لوله پلاستیکی منجر به خوردگی شود.
همچنین انواع مختلفی از لوله های فلزی وجود دارد – فولاد ، آهن ، مس و…،که در انتخاب نوع بست  لوله ای که می توان استفاده کرد، تعیین کننده می باشند. به عنوان مثال ، از نگهدارنده های لوله فولادی ضد زنگ را نمی توان برای ثابت کردن لوله های مسی استفاده کرد زیرا این دو فلز با یکدیگر واکنش نشان می دهند. بنابراین باید از نگهدارنده های پلاستیکی یا بست های با روکش عایق استفاده شود.
  • آخرین عامل , وزن

هر نگهدارنده ی لوله یک حداکثر ظرفیت تحمل بار را دارد ، به این معنی که شما باید نگهدارنده ای را انتخاب کنید که برای پشتیبانی از بار مورد نیاز شما مناسب باشد.
به عنوان مثال ، ممکن است به بست های مخصوص لوله سنگین با بار کاری ایمن و بالا نیاز داشته باشید تا از ایمن بودن لوله ها به درستی اطمینان حاصل کنید. این کلمپ ها همچنین می توانند به شما در رسیدن به حداکثر فواصل براکت بین گیره ها کمک کنند زیرا می توانند نیروی بیشتری متحمل شوند.
echo kk_star_ratings();

[type]